We are the champions, again!!!

Geschreven op 5 december 2022 door Haan 7

Hoe begin je een verslag van een wedstrijd waarover zoveel te schrijven is? Eigenlijk is het ook niet een verslag van de wedstrijd, maar een verslag van de hele dag, de afgelopen weken en eigenlijk wel het hele halve seizoen. De Hanen hebben, denk ik zo, een unieke prestatie in het volleybal neergezet door in 2 jaar 3 maal deeltijd-kampioen te worden. Nog een half jaar vlammen en volgend seizoen staan we misschien wel in de TWEEDE KLASSE!!! Maar terug naar vandaag; 2 december 2022. We zullen het nooit vergeten. Wat een dag, KIPPENVEL met hoofdletters geschreven is nog zachtjes uitgedrukt…

Menig verslag heb ik al mogen typen namens de Hanen van Heren2 en de laatste weken was het steevast hetzelfde, een korte verhaal over alles behalve de wedstrijd. Het hele seizoen al gekscherend grappen maken over 'Geen moment in gevaar' en 'we houwen ze onder de 10'. Grapjes welke steeds meer een werkelijkheid werden naarmate het seizoen vorderde.
Er zijn dit halve seizoen evenveel sets verloren, als wedstrijden gewonnen in de laatste jaren voor de Corona. Deze epidemie kwam als hulp uit onverwachte hoek en het afzakken naar de 3e klasse heeft ongetwijfeld ook wel iets geholpen. Het geloof was er in ieder geval veel vaker en de drive om wedstrijden te winnen en die eerste plek te veroveren zat er weer helemaal in. Ondanks allerlei lichamelijke mankementen, psychische klachten, ruzies op het thuisfront en het tijdelijk ontbreken van 'echte kipbonken' (ja ja ja) stonden wij vrijwel het hele halve seizoen bovenaan.

Alles liep zoals gepland en 2 december kwam steeds dichterbij. Afgelopen week werd je elke dag wel gek gemaakt met nieuwe berichten over de aanstaande kampioenswedstrijd van de Hanen. Extra tribunes, live radio verslag, Koe-op-zolder TV aanwezig, de berichten werden steeds gekker en voorzichtig werd er al gedroomd over hoe 2 december zou zijn. Coach Jan-Teije probeerde zijn spelers wel “rustig” te houden, maar iedereen voelde de spanning van de komende wedstrijd en dit is natuurlijk ook volkomen te begrijpen. Wanneer je op de rand van iets unieks staat komt er een spanning om de hoek kijken wat zijn weerga niet kent. Ik denk dat ik voor heel Heren2 kan spreken als ik zeg dat we niet gedacht hadden dat het zo’n groot volleybalfeest zou worden.

De voorbereiding op de wedstrijd was die als voor alle andere wedstrijden. Woensdag trainen, ditmaal door Anthon die ons in allerlei standjes door de zaal liet 'kruipen' als alternatieve warming up (er zijn, tegen betaling, bewegende beelden van verkrijgbaar) en op de dag zelf tijdig verzamelen in de Linde of bij het dubieuze hotelletje in Gorinchem-Oost. Het eten kon zakken terwijl we naar Rotterdam-Zuid reden. De wedstrijd was ver-her-ingeroosterd van 19.15 naar 21.15 zodat ook de supportersbus(sen) na de spits in allerijl naar sporthal Mercator konden komen. Om 21.00 uur waren de tribunes al afgeladen vol. De sporthal was werkelijk waar super versierd door de beheerders van Volley Zuid en mede door de extra tribunes was het een geweldige ambiance om in te spelen. Zelfs de extra tribunes waren nog niet genoeg om iedereen van een zitplaats te voorzien, een kleine 1.003 man was getuige van de leuke wedstrijd tegen Volley Zuid HS4. De lichten gingen uit, de selecties werden voorgesteld en iedereen was er klaar voor, het gaat beginnen.

De Hanen beginnen de wedstrijd goed door het eerste punt meteen sterk te scoren maar VZ laat zich niet gek maken. De Hanen lopen uit naar 1-5, maar worden ingehaald naar 13-5. Het is duidelijk, de spanning is bij lange na niet weg en de Hanen lopen als een stel kippen zonder kop door elkaar. De opstelling is even kwijt (behalve bij Gerard), gelukkig helpt een wat late time-out en de ervaring om de Hanen er doorheen te slepen. Puntje voor puntje komen we weer dichterbij en pas bij de stand 23-24 is de weerstand van VZH4 gebroken. Dan wordt het nieuwe wapen van Arjan, de serve met open hand, uit de kast gehaald en met een ACE bepaalt hij de eerste setstand op 23-25.

De tweede set laat VZH4 zien dat De Hanen het niet cadeau zullen krijgen. Er komen wat meer foutjes in ons spel en VZH4 prikt de kansen die ze krijgen prima in, tot de 10-10 stond VZH4 steeds op een voorsprong van een paar puntjes. Het meegereisde publiek gaat nog meer achter De Hanen staan en zij veren weer op. Jos passt heerlijk op de libero-positie en Anthon kan de ballen over alle linies verdelen. Jan op de dia, Gerard en Rob op de midden laat zien dat de twee meter van de middenspeler van VZH4 niet altijd voordelig hoeft te zijn. Onze timing is beter (Rob) of we zitten hoger (Gerard) of we slaan gewoon onder zijn armen door (Jan). Aan de buitenkant slaat Jacques of vanaf de drie meter of scherp op de net rand (kortom baggersetups), maar hoe dan ook hyperdiagonaal. Op 12-24 gaat het ÉÉN, ÉÉN, ÉÉN massaal door de sporthal Mercator. Jan is aan serve en ook hij slaat de bal over het net, direct op de grond. ACE, 12-25 en daarmee 0-2. Nog voordat de scheidsrechter aan kan geven welke kant het punt krijgt barst het feest al los. De Hanen van Heren 2 zijn weer kampioen en de gehele selectie en staf juicht samen op het veld. De DJ doet zijn werk goed en start meteen “We Are The Champions” van Queen in welke uitbundig door iedereen wordt meegezongen. De Hanen hebben het geflikt, kampioen worden in de … derde klasse.

Nadat de gemoederen wat zijn bedaard, wordt er van veld gewisseld en komt ook een telster het arbitrale duo versterken. Mooi , dan kan onze focus weer op de wedstrijd worden gericht. De derde set wordt er ook qua spelers gewisseld. Kees, Wim en Rene gaan de wei in en Jan, Gerard en Anthon mogen naast coach Teije plaats nemen. Het gaat allemaal helaas niet vanzelf. Ondanks dat VZH4 in 8 wedstrijden maar 4 punten heeft gepakt, pakken zij een voorsprong, maar bij 9-9 is het al weer gelijk. Vervolgens gaat de turbo erop en wordt er echt een volleybalshow neergezet. Punt na punt wordt spectaculair gescoord en via 9-13, 10-16, 14-18, staan we op 16-24 weer op setpunt. Nu is Rob aan serve en geheel in lijn met zijn illustere voorgangers, harkt ook hij zijn service met een ACE op de 81m2 van VZH4 . 0-3, op naar de volle mep!

De vierde set is vrijwel een kopie van de derde. Het gaat allemaal nog steeds niet vanzelf. Ondanks dat VZH4 in 8 wedstrijden maar 4 punten heeft gepakt, pakken zij een voorsprong, maar bij 9-9 is het al weer gelijk. Vervolgens gaat de turbo erop en wordt er weer een volleybalshow neergezet. Punt na punt wordt spectaculair gescoord en via 9-13, 14-16, 17-18, staan we op 19-24 weer op setpunt. Nu is VZH4 aan serve en met de drie Hanen van Heren2 als voorbeeld, harkt ook hij zijn service direct op de grond … helaas ver buiten de 81m2 van de Hanen. 4 sets winst in één wedstrijd… even veel als VZH4 in 9 wedstrijden. 5 punten en een kampioenschap in de pocket!

Na de wedstrijd beginnen de festiviteiten met een spectaculaire lasershow. Vervolgens neemt aanvoerder Rob de microfoon om de gerijmde felicitaties van het bestuur te delen. We zaten nog te wachten op onze eigen, meestal net te laat komende, burgemeester, maar dat bleef helaas uit. Hopelijk sluit hij in de tweede helft van dit seizoen weer aan, nu alle Oekraïners een slaapplek hebben gekregen, autobranden geblust zijn en elektriciteitsnetten niet meer uitvallen. Dan komt datgene waar iedereen op zit te wachten, de liquide beloning van de tegenstander. Onder luid gejuich wordt deze in ontvangst genomen en het feestvieren kan beginnen. Bittergarnituren vliegen over de tafels en de bardame blijft af en aan lopen met flesjes en schalen. Daarna is het tijd voor de traditionele platte wagen… dit keer vermomd als vier reguliere personenwagens. De gehele terugreis wordt er luid gezongen en heel Rotterdam, de Drechtsteden en de Mac in Meerkerk feesten mee. In de Paddenpoel aangekomen werd het rondje van Robert en Gerda dankbaar in ontvangst genomen en ook de niet weg te denken kipbonken verschijnen op de lange tafel. Het bleef nog lang onrustig…
 


Wedstrijden mede mogelijk gemaakt door:
Zonder sponsoren geen vereniging

Grote dank aan onze sponsoren

Draag jij ook een steentje bij?

Sponsorkliks

Via Sponsorkliks koop je gewoon online, maar voor elke aankoop gaat er een klein bedrag naar onze vereniging!

Foutje gevonden? Neem contact op met Volley Meerkerk.

Om jouw bezoek aan onze website nóg makkelijker en persoonlijker te maken zetten we cookies (en daarmee vergelijkbare technieken) in. Met deze cookies kunnen wij en derde partijen informatie over jou verzamelen en jouw internetgedrag binnen (en mogelijk ook buiten) onze website volgen. Daarnaast is het dankzij cookies mogelijk informatie te delen via social media. Lees hier meer over in onze Privacyverklaring.

Ja, ik ga akkoord