Valse start voor D1

Geschreven op 18 september 2022 door Ramona Overdijk

Zaterdag 17 september begon eindelijk weer de competitie. Na een goede voorbereiding, waar we wat meer op elkaar ingespeeld raakten en nieuwe patronen oefenden, leken we klaar voor de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen, tegen Donki Sjot D1. 

Voorafgaand aan de wedstrijd hielden we een korte fotoshoot voor de nieuwe teamfoto, deze zal binnenkort voor iedereen te bewonderen zijn. Zo niet, dan had iemand waarschijnlijk zijn ogen dicht ;).

De afgelopen weken is er hard getraind en dat hoopten we dan ook in de wedstrijd te laten zien. Maar wellicht voelden sommigen toch ook wat spanning…Één van de nieuwe speelsters vertelde ook dat ze onder de indruk was van het vele publiek, dank weer voor de aanmoediging! Fijn dat jullie er weer waren! 

De eerste set leken we dan toch verrast door de druk van Donki Sjot. Laatst hebben we nog tegen elkaar geoefend, maar nu hadden ze wel een libero in het veld staan en wat extra pit meegenomen. Wij speelden daarentegen niet overtuigend en maakten teveel eigen fouten. Donki Sjot leidde de eerste set en zo verloren we deze set met 18-25. De kop was er af, dus hopelijk zou de spanning in de tweede set weg zijn, aldus de coach.

In de tweede set ging ons eigen niveau al iets omhoog, we kwamen dichtbij maar helaas was het nog niet genoeg. Donki Sjot dook alle ballen van de vloer. Ook de tweede set verloren we, ditmaal met 23-25. We hadden van tevoren nog zo gezegd dat we geen vijfsetter wilden spelen zoals de eerste 4 wedstrijden van vorig seizoen, maar nu zouden we er alles aan doen om er toch een vijfsetter uit te halen!

De derde set kwam er wat nieuwe energie in het veld door wat wissels en dat voelde goed. We kregen meer vertrouwen in onszelf en zorgden voor meer servicedruk, Romy had dat overigens al even voorgedaan in de sets hiervoor. We werkten hard en namens nu eindelijk zelf de leiding. We wonnen deze set met 25-15. 

In de vierde (hopelijk niet de laatste) set hielden we de service druk op Donki Sjot, ook begonnen we meer balletjes te blokkeren. Dankzij een bepaalde aanvallende bal (ik kan niet teveel verklappen) konden we de boel aan de overkant een beetje blijven ontregelen en wonnen we ook deze set, nu met 25-19. Alle spelers mochten de afgelopen sets puntjes spelen, ook onze nieuwe aanwinsten! We waren sterk teruggekomen in deze wedstrijd.

Met de positieve energie uit de laatste twee sets begonnen we sterk aan de 5e set. De veldwissel kwam dan ook dankzij een scorend punt van ons. Tot 11-11 ging het gelijk op, waar het toen mis ging? Dat heeft Matthijs de Ligt (voetballer FC Bayern München) misschien wel beschreven. We verloren deze set met 13-15 en de wedstrijd met 2-3.

Matthijs de Ligt: ‘’We hebben geweldige spelers, veel kwaliteit en kunnen geweldig voetballen, maar we missen een killersmentaliteit om duels uit te vechten en wedstrijden te winnen’’.  Dat misten wij ook, maar zaterdag 1 oktober zullen we met een killersmentaliteit op het veld staan in Rijswijk om 16:30 uur en dan zullen we zien wie de wedstrijd gaat winnen.


Zonder sponsoren geen vereniging

Grote dank aan onze sponsoren

Draag jij ook een steentje bij?

Sponsorkliks

Via Sponsorkliks koop je gewoon online, maar voor elke aankoop gaat er een klein bedrag naar onze vereniging!

Foutje gevonden? Neem contact op met Volley Meerkerk.

Om jouw bezoek aan onze website nóg makkelijker en persoonlijker te maken zetten we cookies (en daarmee vergelijkbare technieken) in. Met deze cookies kunnen wij en derde partijen informatie over jou verzamelen en jouw internetgedrag binnen (en mogelijk ook buiten) onze website volgen. Daarnaast is het dankzij cookies mogelijk informatie te delen via social media. Lees hier meer over in onze Privacyverklaring.

Ja, ik ga akkoord