Hollandsch avontuur in Dordrecht

Geschreven op 9 oktober 2021 door Jos van der Stelt

De heren vertrokken op oorlogspad richting het westen van Nederland, waar het Next Volley zou treffen in het stadje van de beroemde uitspraak. Hoe dichter bij Dord, hoe rotter het wordt. Daar de snelweg nogal wat vertragingen had, werd er langs oude vergeten dorpjes gereisd. Voor u zich begint af te vragen, waarom dit verslag wat oud Hollandsche woorden bevat, vragen we u om even te kijken naar de rijke historie van deze vereniging op de afbeelding. 

Heren van middelbare leeftijd en ouder zwijmelden even terug in de tijd, waar teams als Futora en Ekspalvo op het programma stonden. Edwin wist zich goed te herinneren dat de vereniging werd opgericht (ten tijde van St. Paul en Torpedo’s). Toen Edwin nog een klein Edje was, was hij al een volleyballer die deze teams trof. Quatsch uiteraard. Ook Coach Chris waande zich even terug in de tijd, gezien het tijdperk Kooijman op de libero positie nogal wat herinneringen opriep. Een traantje werd weggepinkt, waarna ook hij zich melde bij de balie met het stukje perkament als bewijs van inenting tegen de Spaanse griep. 


De formatie uit het Meerkerksche moest ten tonele verschijnen, waarbij er wederom een grote afwezige was. Thijs B. was nog steeds de huisduif, die het nest dit seizoen maar moeilijk lijkt te verlaten. Zoveel mogelijk werd er (middels de telegram) geschoven in de wedstrijden, maar deze wedstrijd kwam te vroeg voor de normaal zo olijke flierefluiter. De rest van het team had zich reeds in de shirts gestoken, waarna men druk was met het chausseren.


De eerste akte starte men het duel door middel van veel aftasten. Het liep gelijk op, waarbij beide teams niet echt het verschil konden maken. Hier en daar wat punten verschil, maar nooit echt een gapend gat. Het enige wat op een gegeven moment tegenstond was de service van Next Volley (of Eskpalvo, of Futora, of….) die men moeilijk onder controle kreeg. Zowel de passer-lopers als de libero kwamen hierbij wat onder druk te staan. Het spel werd ietwat doorzichtig en daar profiteerde de thuisploeg dan weer optimaal van. Er werd met 25-23 verloren, de sfeer was bedrukt en de gezichten jammermoedig. 


Wat volgde was echter zeer opmerkelijk, aangezien het soms ietwat weepsche spel aan eigen kant tijdens de eerste akte. Side-out passes kwamen niet of zelden fout aan, waarna er op het midden (Pablo, Leon en Arne) veelvuldig werd gescoord. Dit trok de buitenkant weer open, waar ook de passer-lopers (Dick, Edwin en Wim) gretig gebruik van maakten. Het resultaat was er dan ook, waarbij men de 2e en 3e set wist binnen te halen met 24-26 en 22-25. Een nieuwe mijlpaal in de historie van de Meerkerksche formatie, aangezien het nu voor het eerst sinds mensen heugenis in totaal 3 punten heeft gehaald in de promotieklasse. 


De reden voor het aanhalen van deze mijlpaal, met veel bombarie, is de jammerlijke opvolging van de geel/zwarten. Nadat men 2 sets goed volleybal had laten zien, viel het energie niveau weg aan de eigen kant. Passend onstond er wat twijfel tussen de passer-lopers en de libero. Ondanks een uiterste krachtinspanning van Jelmer belande bal toch veelal buiten het veld of in de Dordrechtse knuisten. Men wist geen set meer te pakken en verloor met 25-13 en 15-12.


Zwaar aangeslagen verliet de Meerkerkse mannenhoofdmacht het veld, waarna het zich thuis mocht melden bij het pantoffelregiment. Men mag weer wat nachtjes doorbrengen in de bedstee, voordat men in November weer op het strijdtoneel zal verschijnen. 
 


Zonder sponsoren geen vereniging

Grote dank aan onze sponsoren

Draag jij ook een steentje bij?

Sponsorkliks

Via Sponsorkliks koop je gewoon online, maar voor elke aankoop gaat er een klein bedrag naar onze vereniging!

Om jouw bezoek aan onze website nóg makkelijker en persoonlijker te maken zetten we cookies (en daarmee vergelijkbare technieken) in. Met deze cookies kunnen wij en derde partijen informatie over jou verzamelen en jouw internetgedrag binnen (en mogelijk ook buiten) onze website volgen. Daarnaast is het dankzij cookies mogelijk informatie te delen via social media. Lees hier meer over in onze Privacyverklaring.

Ja, ik ga akkoord