Hanen back in business – een update

Geschreven op 6 oktober 2021 door René Versteeg

Na een verloren seizoen, waarin maar weinig getraind en gespeeld werd, lijkt seizoen 2021-2022 vooralsnog succesvoller te starten. Maar hoe hadden de Hanen van Heren 2 zich door deze periode heen geworsteld…?  

Al op de eerste training bleek dat hier een positief antwoord op gegeven kon worden; nagenoeg de voltallige selectie trad aan; de een nog strakker in z’n vel dan de ander. Een werkelijk fantastisch gezicht, zo’n dozijn bijna Grieks gebeeldhouwde atleten. Dat beloofde veel goeds voor het nieuwe seizoen.

Op woensdagavond 15 september stond dan onze eerste wedstrijd op de planning. Thuis, dus een voltallige selectie aanwezig; gelegenheidscoach Jan kon dan ook naar hartenlust wisselen. Bij het inslaan leek onze tegenstander een harde noot om te kraken; set-upjes werden snoeihard afgetimmerd door het jeugdige team van Sliedrecht Sport. Maar eerst die service maar eens bij de setter zien te brengen… En daar lag nu net een uitdaging voor onze gasten. 
Met de overtuigende setstanden van 25-11 en 25-12 werden de eerste sets makkelijk binnen gesleept. Na een aantal doorgevoerde wissels kwam de pass van Sliedrecht iets meer op orde en het werd nog even spannend maar uiteindelijke zijn we geen moment echt in gevaar geweest: 25-21 en 25-23, en daarmee een mooie eerste 4-0 overwinning.

Voor de tweede wedstrijd dit seizoen togen we vrijdag 24 september naar het altijd pittoreske Hardinxveld-Giessendam om daar tegen de lokale B-jeugd een wedstrijd te spelen. B-jeugd, want jong…. echt jong. De selectie Hanen bestond al uit beduidend minder spelers en van degene die aanwezig waren, was ook nog eens de helft ziek, zwak of misselijk (of een combinatie hiervan). Gelukkig werd de wedstrijd gespeeld in sporthal de Wielewaal, zodat er eerst nog een bak koffie genuttigd kon worden. 
Al bij de eerste set keken we gelijk tegen een behoorlijke achterstand aan. Dit was niet het volleybal dat we gewend waren. Die gasten hadden werkelijk alles, waarbij de meest creatieve manieren om de bal te spelen de revue passeerden. Op een 19-11 achterstand was ons Biertie het beu en liet zich wisselen om vervolgens aan een uitgebreide plafondstudie te beginnen. Na een pauze van zo’n 10 minuten, werd de wedstrijd weer hervat en vochten de Hanen zich terug in de set, maar de inhaalrace kwam net te laat: 26-24. Ook set 2 verliep moeizaam maar uiteindelijk trokken de Hanen aan het langste eind: 25-27. Hiermee was de weerstand van de OKK-jeugd wel gebroken en met 15-25 en 19-25 werden er weer 4 wedstrijdpunten aan de stand toegevoegd. 

Wedstrijd 3 was wederom een thuiswedstrijd; woensdag 29 september werd er aangetreden tegen de mannen van Move4U. Ook hier waren weer de nodige Hanen aanwezig zodat een ieder gemiddeld 2 sets kon spelen; op onze leeftijd geen overbodige luxe.
Met degelijk spel werd een prima wedstrijd afgeleverd waarin we het in alle set gecontroleerd konden uitspelen en waarin via de setstanden 25-20, 25-17, 25-19 en 25-13 een 4-0 overwinning tot stand kwam. 

Deze week reist een kleine selectie Hanen af naar Vlaardingen om de wedstrijd tegen Move4U te spelen: vrijdagavond 19.30 uur. Toegang gratis en geen QR-code nodig voor de tribune! Mooi toch?
 


Zonder sponsoren geen vereniging

Grote dank aan onze sponsoren

Draag jij ook een steentje bij?

Sponsorkliks

Via Sponsorkliks koop je gewoon online, maar voor elke aankoop gaat er een klein bedrag naar onze vereniging!

Om jouw bezoek aan onze website nóg makkelijker en persoonlijker te maken zetten we cookies (en daarmee vergelijkbare technieken) in. Met deze cookies kunnen wij en derde partijen informatie over jou verzamelen en jouw internetgedrag binnen (en mogelijk ook buiten) onze website volgen. Daarnaast is het dankzij cookies mogelijk informatie te delen via social media. Lees hier meer over in onze Privacyverklaring.

Ja, ik ga akkoord